Mapa Ofert

Toskania Rowerowo

Toskania jest regionem charakteryzującym się terenem górzysto–pagórkowatym, idealnym dla rowerzystów o różnym stopniu zaawansowania. Można tu znaleźć miejsca dla amatorów spokojnych wycieczek, jak również dla miłośników górskich wspinaczek, często bardzo wymagających, ale dających dużą satysfakcję. Do wyboru są utwardzone i asfaltowe drogi lub górskie przełęcze, którym zawsze towarzyszy toskański klimat i krajobraz.
Wybierając się na wycieczkę rowerową można podziwiać leniwy klimat średniowiecznych prowincji i miasteczek, rozsmakowywać się pięknym krajobrazem winnic, wzgórz i gajów oliwnych, a wszystko połączone z aktywnym i zdrowym wypoczynkiem. Wybrzeże Etruskie (wzdłuż Morza Liguryjskiego) obejmuje piaszczyste plaże, nieodkryte zatoki i urocze miejscowości portowe. Wciąż można tu znaleźć dzikie i nietknięte zatoki - prawdziwy raj dla tych, którzy lubią uciec zgiełku.

Na każdej wybranej trasie spotkać można innych rowerzystów, gdyż chętnych do pedałowania po Toskanii nie brakuje - wszyscy ładnie ubrani, w kaskach i serdecznie odpowiadający na pozdrowienia. W większości miasteczek znajdują się wypożyczalnie rowerów (jak i e-rowerów) oraz informacje turystyczne, gdzie można zasięgnąć wiadomości na temat lokalnych i ciekawych tras rowerowych, co często bywa poparte także mapkami rowerowymi, w które można się zaopatrzyć.
Najlepsze miesiące na rowerowe wyprawy, to okres od marca do czerwca, a następnie od września do października – w tym to czasie można pokonywać naprawdę długie trasy. Natomiast lipiec i sierpień są bardzo gorące i jazda rowerem ogranicza się do godzin porannych lub wieczornych, choć na krótkie trasy w ciągu dnia, prawdziwi rowerzyści zawsze mają „chrapkę”. Pozostałe miesiące bywają często zimne i deszczowe, ale wielu miłośników dwóch kółek uważa, że w Toskanii można pedałować przez cały rok.

Krótko mówiąc - Toskania to idealne miejsce na rower!

PROPOZYCJE TRAS ROWEROWYCH

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 320 858 4914
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana