Mapa Ofert

Oferta Lazio

Oferta Lazio - Galeria 3

Lacjum (wł. Lazio) jest uważane za kolebkę państwa rzymskiego. Region graniczy z Toskanią, Umbrą, Abrazją, Molise, Kampanią oraz na krótkim odcinku z Marche. Krajobraz jest bardzo różnorodny - od wulkanicznych górzystych terenów, po piękne jeziora, gorące źródła, gaje oliwne, rozległe winnice, aż po piękne wybrzeże.

Jednym z najważniejszych punktów ekonomii Lacjum jest turystyka – sam Rzym i Watykan przyciągają liczną grupę turystów z całego świata. Natomiast region ten zachwyca także małymi, malowniczymi miejscowościami, m.in: Tuscania, Bolsena, Viterbo, Civita di Bagnoregio zwane "umierającym miastem", Sutri, Montefiascone, Vitorchiano. Więcej informacji...

Poza atrakcjami kulturalnymi i historycznymi, Lacjum ma do zaproponowania również piękne plaże oraz zabytki archeologiczne, miedzy innymi w Cerveteri. Najpiękniejsze miejscowości nadmorskie, to Sperlinga i Gaeta, a na dużą uwagę zasługuje także antyczne miasto portowe – Ostia Antica oraz piękna willa cesarza rzymskiego Hadriana w Tivoli. Warto odwiedzić również klasztory: Subiaco i Monte Cassino oraz udać się do letniej rezydencji papieskiej Castelgandolfo, jak również zajrzeć nad jezioro Bracciano, gdzie można podziwiać niesamowity zamek – symbol tego miasta.

Zwiedzanie regionu Lacjum, pozwala odkryć sporo ciekawych historii i miejsc. Wiele z nich pamięta odległą starożytność, więc warto "wydeptać" tu swoje szlaki i znaleźć ulubione miejscówki.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 320 858 4914
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana