Mapa Ofert

Oferta Kalabria

Oferta Kalabria - Galeria 3

Kalabria (wł. Calabria) - będąca kiedyś ogrodem starożytnych Greków - dzisiaj jest południowym regionem Włoch. Ziemia wielu kontrastów przyrody, historii i folkloru. Cały region otoczony jest krystalicznymi wodami Morza Tyrreńskiego i Jońskiego, którego wybrzeże liczy prawie 800 km długości. Czubek włoskiego buta jest także krainą górzystą, a większość tutejszych atrakcji turystycznych jest dziełem natury, która oferuje miłośnikom pieszych wędrówek wiele szlaków w parkach krajobrazowych i narodowych.

Krajobrazy Kalabrii zapierają dech w piersiach: turkusowa woda Zatoki Świętej Eufemii, zielone zbocza Aspromonte, pomarańczowe gaje w prowincji Vibo Valentia, to istny raj! Górski masyw Sila dominuje w północnej części regionu, w okolicach Cosenzy i Catanzaro i potocznie zwany jest "małą Szwajcarią". Pasmo Aspromonte w południowej części regionu wznosi się nad miastem Reggio di Calabria, niemal dokładnie naprzeciwko sycylijskiej Etny i Wysp Liparyjskich.

Ślady greckiej obecności znaleźć można na całym wybrzeżu, którego najbardziej malowniczą częścią jest odcinek między Reggio di Calabria a Gioia Tauro oraz okolice najsłynniejszych nadmorskich miast turystycznych, takich jak Capo Vaticano i Tropea.
Cały przylądek Capo Vaticano to wysokie, skaliste klify i pomiędzy nimi przepiękne plaże, które są świetnie zagospodarowane. Capo Vaticano ze swoją piękną piaszczystą plażą, szmaragdową wodą oraz klifową zatoką należy do najwspanialszych rejonów Kalabrii oraz południowych Włoch.

Tropea to urzekające plaże, niepowtarzalny południowy klimat i wapniała architektura. Jest majestatycznie usytuowana na nadmorskim klifie. Z górnego miasta i stojącego samotnie na skale kościoła Santa Maria del ľIsola rozciągają się wspaniałe widoki. Atrakcją Tropei są również urokliwe restauracje i kawiarenki, serwujące specjały lokalnej kuchni.

Kalabria słynie także z wyśmienitej kuchni i wina. Należy spróbować takich potraw, jak: Nduja (pasta z mielonego mięsa z pikantną papryką), owoce morza, pyszne sery, pikantne salami, bakłażany oraz słynną cebulę z Tropei. W Kalabrii należy odwiedzić także Crotone, Gerace, Locri, Rosano, Sibari, Stilo.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 320 858 4914
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana