Mapa Ofert

Oferta Lago di Garda

Jezioro Garda (wł. Lago di Garda) położone jest w północnych Włoszech, na wysokości 65 m n.p.m., w granicach trzech prowincji Włoch - Trydent, Werona i Brescia. Jest to największe i najczystsze jezioro Italii.

Klimat nad Jeziorem Garda, jest dość łagodny i sprzyja niezwykle bujnej roślinności śródziemnomorskiej. Na każdym kroku napotkać można palmy, cyprysy, drzewa pomarańczowe, cedry, oleandry, oliwki, winorośle. Na północy dominują winnice, malowniczo usytuowane na zboczach nad Jeziorem Garda. Plaże są czyste, żwirowe, dość dobrze zagospodarowane, z łagodnym zejściem do jeziora. Północna część jeziora – bardziej górzysta i wietrzna – jest odwiedzana przez windsurferów. W południowej części jeziora woda jest cieplejsza, znajdują się tam liczne kempingi, parki rozrywki oraz źródła termalne.

Wokół Jeziora Garda znajduje się wiele kurortów i miasteczek turystycznych z zabytkową zabudową (historyczne centra miast, dawne zamki, pałace i pozostałości po fortyfikacjach obronnych), blisko stąd także do Mediolanu, Bergamo oraz Wenecji. Pozostałością po przynależności części Jeziora Garda do Austro-Węgier, jest dwujęzyczność mieszkańców - oprócz języka włoskiego, używa się tam także języka niemieckiego.

  • S_Rocco_(5).JPG

    REZYDENCJA SAN ROCCO,_

    Rezydencja położona na wzgórzu, z panoramicznym widokiem na jezioro Garda i okolicę. Oferuje apartamenty oraz odkryty duży basen, taras, restauracja i bar, a cały obiekt otoczony jest gajami oliwnymi.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana