Mapa Ofert

Wybrzeże toskańskie

Warto wiedzieć, że...

Toskania ma prawie 280 km wybrzeża - kamieniste i żwirowe plaże, a także szerokie piaszczyste plaże w cieniu lasów piniowych, gdzie nawet w okresie letniego szczytu można mieć wrażenie, że jesteśmy sami. Wybrzeże ciągnie się od miejscowości Marina di Carrara po Versilię. Część plaż jest świetnie zagospodarowana i przygotowana na turystów, ale istnieją tu jeszcze zatoczki - dzikie i nadal nieodkryte - prawdziwy raj dla tych, którzy wczasy lubią spędzać z dala od tłoku i zgiełku.

Kąpieliska...
Kąpieliska na plaży są zadbane, strzeżone. Stawka dzienna obejmuje zasadniczo dwa leżaki i parasol. Każda gmina ma jednak obowiązek udostępnić odcinek plaży publicznie za darmo (spiaggia pubblica). Jest on najczęściej krótki, utrzymywany także w czystości, strzeżony. Tam gdzie parkuje największa liczba samochodów, wystarczy przedostać się przez skały lub przejść przez las piniowy i rozkoszować się własnym prywatnym miejscem na plaży - za darmo.
Na plaży powinniśmy bezwarunkowo stosować się do poleceń ratowników - gdy wywieszona jest czerwona flaga (przy wysokiej fali itp.) nawet wytrawni pływacy nie powinni oddalać się od brzegu, gdyż powstające w określonych warunkach, bardzo niebezpieczne prądy podwodne znane są tylko miejscowym.

Wyprawa na wyspy...
Z toskańskich portów można też udać się na wycieczkę promem na pobliskie wyspy - Elbę, Montecristo, Capraia, Gorgona, Pianosa, Giglio i inne. Każda z tych wysp jest chętnie odwiedzana, ze względu na ciekawe legendy i wydarzenia historyczne z nimi związane oraz piękne, dobrze zagospodarowane plaże. Toskańskie wyspy są również rajem dla nurków, a szczególnie zachęca do nurkowania Elba. Rezerwacja promu - patrz: Jak i gdzie dojechać.

 

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana