Mapa Ofert

TRASA 4

dolina Ceciny

 

Cecina, Riparbella, Castellina Marittima, La Sterza, Lajatico, Montecatini Val di Cecina, Ponteginori, Casale Marittimo, Cecina

 

Długość: 97 km                                                           

Rodzaj nawierzchni: asfalt

Rodzaj trasy: wymagająca

 

Dojeżdżamy do Ceciny i kierujemy się na rondo obok szpitala i jedziemy za znakami na Riparbella-Montescudaio. Po kilkuset metrach, przejedziemy pod objazdem Aurelia S.S. 1. Po około 3km jazdy po płaskim terenie, dojeżdżamy do ronda, na którym kierujemy sie na Riparbella. Przejeżdżamy przez most nad rzeką Cecina (4,9km) i przejazd kolejowy, a po dotarciu do SR 68 jedziemy prosto, aż do skrzyżowania (5,8km), gdzie skręcamy w lewo, w kierunku Riparbella.

Po około 1km, zaczyna sie 2,5km podjazd do w kierunku Riparbela (216m n.p.m. - 9,5km). Przejeżdżamy przez miasto, kierując się na Castellina Marittima. Na początku czeka nas dość stromy podjazd, lecz później droga złagodnieje dając odetchnąć, aby podziwiać piękne widoki Costa delgi Etruschi (szlak Etrusków). Stopniowo podjazd kończy się tuż przed Castellina Marttima (375m n.p.m.), jest to dystans około 10km (19.9km). Następnie, na skrzyżowaniu w centrum miasta, kierujemy się za znakami na Chianni, Casciana Terme i Pisa. Po 500m na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, w kierunku Chianni, La Sterza.

Ten łatwy odcinek trasy prowadzi przez wspaniały krajobraz. Po 4,3km (24,2km) przy 509m n.p.m. kończy się podjazd i zaczyna trasa w dół do doliny Sterza. Krajobraz i widoki również tutaj zapierają dech w piersiach, lecz ten odcinek trasy jest wymagający pod względem technicznym. Po 1km krótkim podjeździe i następnych 4km znowu zaczyna się zjazd i kierujemy się za znakami na Sterza (nie na Chianni) mijając Garetto.

Po stromym (10%) zjeździe, przejeżdżamy przez I Gulfi i po dokładnie 10km zjeździe docieramy do dna doliny Sterza. Na skrzyżowaniu (34,3km) skręcamy w prawo w kierunku Volterry, Saline i Lajatico, a następnie natychmiast w prawo na S.P. 45, gdzie zacznie się 3km podjazd do Lajatico (205m n.p.m.; 44,8km). Zjeżdżając do skrzyżowania, skręcamy na nim w prawo w kierunku Volterry.

Na skrzyżowaniu kierujemy się na Saline di Volterra - Volterra. Po około 5km od Lajatico docieramy do wioski San Giovanni di Valdera (49,6km) i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w kierunku Saline di Volterra na SR 439. Po około 9km pod i z górki dotrzemy do zjazdu na Montecatini Val di Cecina. Tu skręcamy w prawo na SP 32, która wznosi sie dość stromo w kierunku miasta Volterra.

Po 2km zaczyna się trudny podjazd. Po następnych 2,5km docieramy do centrum Montecatini Val di Cecina (63,2km). Przejeżdżając przez centrum miasta skręcamy w lewo na Ponteginori, 8km zjazdu do drogi, która stanowi wyzwanie ze swoimi zakrętami i zawijasami pomiędzy winoroślami Buriano. Docieramy do skrzyżowania SR 68 (71,7km), gdzie skręcamy w prawo. Po około 2km docieramy do Ponteginori (73,5km) i tutaj opuszczamy "Volterrana", skręcając w lewo na Camminata S.P. 19 na Micciano i Querceto. Po przejechaniu przez przejazd kolejowy i most nad rzeką Cecina, droga prowadzi z i pod górkę w kierunku Casale Marttimo.

Po około 9km (82km) dojeżdżamy do drogi prowadzącej z dna doliny Sterza. Kontynuujemy jazdę prosto na Casale Marttimo. Jedziemy po płaskim terenie przez około 2km, przejeżdżamy przez most Sterza, następnie podjeżdżamy w kierunku Casale Marittimo. Jest to 1,2km ostrego podjazdu, aż do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo S.P. 38, podjazd do Casale Marittimo (81,7km). Następnie kierujemy sie za znakami na Cecinę. Zjeżdżamy przez około 7,8km do dużego skrzyżowania, gdzie skręcamy w prawo. Po około 2km dojedziesz do miejsca z skąd wyruszyliśmy, a stamtąd powrót do Mazzanty.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Tel. +48 33 475 57 65
Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana