Mapa Ofert

TRASA 1

trasa rowerowa wzdłuż wybrzeża

 

Rosignano Solvay, Vada, Marina di Cecina, Marina di Bibbona

 

Długość: 22 km

Rodzaj nawierzchni: asfalt

Rodzaj trasy: łatwa

 

Wyruszamy z południowego końca Rosignano Solvay i kierujemy sie główną drogą. Po 1,4km skręcając w prawo, przejeżdżamy przez białe plaże Rosignanao. Droga ciągnie sie prosto, a po 700m dojeżdżamy do świateł i skręcamy w prawo, w małą dróżkę biegnącą przez umiarkowane zarośla w kierunku wydm. Po 600m docieramy do wybrzeża niedaleko punktu dostępowego do plaży Pietra Bianca (2,7km). Droga ciągnie się przez około 1km, po czym wjeżdżamy w piękny las sosnowy. Podążamy za główną drogą, ignorując boczne dróżki, które prowadzą z powrotem do głównej drogi. Po krótkim czasie, mijamy cmentarz Vada i wjeżdżamy do centrum miasta. Na dużym skrzyżowaniu (4,7km), skręcamy w prawo w kierunku Mazzanty.

Na następnym skrzyżowaniu po około 600m jedziemy prosto, kierując się za znakami prowadzącymi z Mazzanty i Pienta Molina a Fuoco. Na następnym skrzyżowaniu (7,9km) skręcamy w prawo, w kierunku Pineta Molino a Fuoco, po 400m przejeżdżamy przez most nad Fosso Molino. Przejeżdżamy las sosnowy, który oddziela plażę, aż do skrzyżowania T przed starym ceglanym mostem. Następnie skręcamy w lewo, a potem po około 100m w prawo, mijając urząd miejski w Cecina. Jeszcze przez 700m jedziemy główną drogą, skręcamy w prawo i kierujemy się w stronę Marina di Cecina.

Na rondzie (11,5km) mamy możliwość objazdu w kierunku plaży Gorette, ale ciągnie sie prosto w kierunku Cecina Mare drogą oznakowaną, jako rowerowa (po lewej stronie). Przejeżdżamy przez most nad rzeką Cecina (12,4km) i wjeżdżamy do Cecina Mare. Na skrzyżowaniu za mostem, kierujemy sie prosto, aż do ronda (12,9km), następnie skręcamy w prawo w kierunku morza, tuż przy rondzie. Skręcamy w lewo w aleje, aż dojeżdżamy do nieutwardzonej drogi (14,5km) zamkniętej dla ruchu, która ciągnie sie przez 7,5km przez Tomboli di Cecina, aż do Marina di Bibbona (22km).

Również w tym kierunku można pojechać pinetą , która zaczyna się od Cecina Mare i ciągnie prze 6km. W trakcie przejażdżki możemy tu nacieszyć się widokiem morza, skręcając w prawo w jedną z wielu dróżek.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Tel. +48 33 475 57 65
Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana