Mapa Ofert

PIZA

Piza – miasto krzywej wieży leży nad rzeką Arno, 80 km na zachód od Florencji. Jedno z najbardziej znanych miast włoskich. Stolica prowincji o tej samej nazwie.

Piza dzięki swojej Krzywej Wieży jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast Europy. Pizański plac katedralny (piazza del Duomo) zwany jest ze względu na swój niezaprzeczalny urok Polem Cudów (Campo dei Miracoli). Rzeczywiście, znajdujące się na nim budowle mają niepowtarzalny, "cudowny" charakter i robią niezwykłe wrażenie - katedra z ogromnymi drzwiami wykonanymi z brązu (portale di San Ranieri), cylindryczne baptysterium oraz uważany za najpiękniejszy cmentarz świata - Camposanto.

Między największymi centrami kulturowymi Włoch, Piza zachowuje bogate dziedzictwo artystyczne, z wpływami ludności miejscowej, islamskiej i z Lombardii. Piza jest nie tylko starym, zabytkowym miastem i siedzibą arcybiskupia, ale także prestiżowym centrum uniwersyteckim o bardzo bogatych tradycjach oraz miejscem urodzin Galileusza.

Miasto ma własne lotnisko o nazwie Galileo Galilei, od słynnego naukowca urodzonego w Pizie.

Do Pizy dojechać można autostradą A12 od północy (Genua), od południa drogą SS1, od zachodu drogą ekspresową Fi-Pi-Li (Florencja-Piza-Livorno) lub autostradą A11 (plus krótki odcinek A12).

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana