Mapa Ofert

Oferta Kampania

Kampania (wł. Campania) to region położony między Apeninami, a Morzem Tyrreńskim, w południowo-zachodnich Włoszech, którego stolicą jest Neapol. Dobry klimat, piękne krajobrazy, m.in. na wyspach Capri czy Ischia oraz zabytki archeologii, przyciągają każdego roku ogromne rzesze turystów z całego świata.
Cechą szczególną regionu jest obecność wulkanów. Jednym z nich jest Wezuwiusz – nawet, jeśli uśpiony, zdaje się dominować nad Zatoką Neapolitańską.

Będąc w Kampanii warto odwiedzić przede wszystkim Neapol, bo jak głosi włoskie powiedzenie „Zobaczyć Neapol i umrzeć”, więc każdy choć raz w życiu powinien mieć okazję zobaczyć to piękne miasto. Neapol oferuje zwiedzającym przepiękne zamki oraz wspaniałe widoki. Kolejny ważny punkt to sławne Pompeje lub mniej zatłoczone Heraculanum, miasta gdzie świat zatrzymał się w miejscu podczas wybuchu Wezuwiusza. Ciekawe jest też miasto zwane krainą legend i gajów cytrusowych – Sorrento. Na deser pozostaje już tylko wycieczka promem na pobliską wyspę lub lenistwo na plaży.

  • V_Rosalia_(1).jpeg

    VILLA ROSALIA - Wyspa Ischia

    Willa w pagórkowatym miejscu, z którego można podziwiać panoramiczny widok na okolicę Ischia Porto i Zatokę Neapolitańską. Całkowicie odnowiona willa, składa się z 5 apartamentów oraz basenu i ogrodu do dyspozycji gości.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana