Mapa Ofert

MAZZANTA

Mazzanta - spokojna nadmorska miejscowość wypoczynkowa, położona między Vadą, a Ceciną w prowincji Livorno. Na wybrzeżu znajdują się kąpieliska z rozległymi plażami i miękkim brązowym piaskiem, natomiast przeźroczyste morze o intensywnym niebieskim kolorze i płytkim brzegu, zachęca do kąpieli. Plaże są czyste, zadbane i strzeżone, z możliwością wypożyczenia leżaka i parasola, ale nie brakuje tutaj też wolnych plaż, które miejscami bywają także kamieniste. W pogodne dni pobyt na plaży uprzyjemnia widok na wyspy - Elba, Sardynia, Capraia, Gorgona, Pianosa i Montecristo. Ląd od morza oddziela 200 metrowy pas lasu zwanym pinetą, która przygotowana jest na pikniki i o każdej porze roku można tu spędzić relaksujące i miłe chwile.

Również pobliska Vada i Cecina zapewniają bogaty w atrakcje i relaksujący wypoczynek. Vada słynna z powodu rozległych plaży stanowi idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Warte zobaczenia są: antyczny port, wykopaliska S. Gaetano i XIII w. latarnia La Torre Vada. Cecina poza pięknymi plażami przyciąga również historią i kulturą, gdyż nadal znajdują się tu pozostałości po Etruskach i czasach rzymskich. W Cecinie znajduje się Aquapark, stadnina koni, miasto "kusi" różnorodnością sklepów, lodziarni i kawiarenek, a w letnie wieczory deptak zapełnia się turystami i straganami z pamiątkami.

Rodzinne wycieczki rowerowe są na tym terenie bardzo popularne, gdyż z Mazzanty do Vady, jak i do Ceciny można dojechać częściowo pinetą i plażą, a pozostała droga prowadzi ścieżką rowerową. Można omijać również główne drogi i podziwiając malownicze krajobrazy, zwiedzać okolice. Urozmaicone pod względem trudności i widoków trasy można pokonać w ciągu dnia, a po powrocie zrelaksować się na plaży w blasku zachodzącego słońca. Na bardziej wprawionych rowerzystów czekają większe, ale warte wysiłku wyzwania, jak np. Volterra, Baratti, Castagnietu Carduci, Sassetta, Ponteginori i wiele innych miejsc wartych zobaczenia.

Amatorzy win mogą podążyć szlakiem toskańskich winnic, rozkoszując się smakiem okolicznych trunków. Miłośnicy sztuki i historii natomiast mają na wyciągnięcie ręki kolebki kultury włoskiej, wśród których wymienić należy: Florencję (100km), Pizę (60km) czy Sienę (90,5km). Poza tym Mazzanta znajduje się na terenie przesiąkniętym historią Etrusków, która pozostawiła po sobie ślady w takich miejscach jak Volterra (42,3km) i Populonia (41km). Nie wspominając o centrach kultury średniowiecznej, które znajdują się w środkowej części Toskanii, jak na przykład: San Gimignano, Massa Marittima i Montepulciano.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana