Mapa Ofert

LIVORNO

Livorno to nowoczesne miasto prowincjonalne środkowych Włoszech, na wybrzeżu Morza Liguryjskiego, na południe od równiny Arno. Miasto istniało już w okresie cesarstwa rzymskiego, jako Portus Liburni. Od 1421 roku było w strefie wpływów Florencji, a w początkach XVIII w. rozwijało się, jako port i strefa wolnocłowa.

Gęsto zaludnione miasto z wieloletnimi tradycjami żeglarskimi, dziś jest także ważnym ośrodkiem przemysłowym. Silnie rozwinięty jest tu przemysł stoczniowy, maszynowy i chemiczny, poza tym znajdują się zakłady przemysłu elektrotechnicznego i włókienniczego, huty żelaza i metali nieżelaznych, niewielka huta szkła oraz rafineria. Jednak przede wszystkim Livorno jest jednym z największych portów morskich i bazą marynarki wojennej. To znany ośrodek turystyczny i kąpielisko morskie, a jego prześliczny brzeg jest odwiedzony przez licznych turystów, przyciąganych także malowniczą starówką.

Na bazie świeżych ryb i skorupiaków z portu w Livorno, powstaje słynna zupa rybna o nazwie cacciucco. Warto jej spróbować właśnie tam, gdzie robi się ją ze świeżo złowionych ryb. Koniecznie trzeba spróbować Torta di ceci - jest to rodzaj placka pieczonego z mąki zrobionej z cieciorki.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana