Mapa Ofert

KAMPANIA

Kampania (wł. Campania) to region położony między Apeninami, a Morzem Tyrreńskim, w południowo-zachodnich Włoszech, którego stolicą jest Neapol. Dobry klimat, piękne krajobrazy, m.in. na wyspach Capri czy Ischia oraz zabytki archeologii, przyciągają każdego roku ogromne rzesze turystów z całego świata.
Cechą szczególną regionu jest obecność wulkanów. Jednym z nich jest Wezuwiusz – nawet, jeśli uśpiony, zdaje się dominować nad Zatoką Neapolitańską.

Będąc w Kampanii warto odwiedzić przede wszystkim Neapol, bo jak głosi włoskie powiedzenie „Zobaczyć Neapol i umrzeć”, więc każdy choć raz w życiu powinien mieć okazję zobaczyć to piękne miasto. Neapol oferuje zwiedzającym przepiękne zamki oraz wspaniałe widoki. Kolejny ważny punkt to sławne Pompeje lub mniej zatłoczone Heraculanum, miasta gdzie świat zatrzymał się w miejscu podczas wybuchu Wezuwiusza. Ciekawe jest też miasto zwane krainą legend i gajów cytrusowych – Sorrento. Na deser pozostaje już tylko wycieczka promem na pobliską wyspę lub lenistwo na plaży.

  • Rosalia_(1).jpg

    VILLA ROSALIA - WYSPA ISCHIA~

    Villa Rosalia znajduje się na pieknej wyspie Ischia, z którego roztacza się piękny widok na Ischia Porto i Golfo di Napoli. Na wyspę łatwo jest dojechać w ciągu 1 godziny promem z portu w Pozzuoli lub Neapolu.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Tel. +48 33 475 57 65
Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana