Mapa Ofert

GIGLIO

Giglio jest popularnym miejscem wypoczynku bogatych Rzymian oraz lokalnej arystokracji. Wyspa Giglio, często nazywana jest „perłą” Wysp Toskańskich. Otoczona jest przez piękne, szmaragodowe morze, w niedalekiej odległości od wybrzeża, oraz około 50 km od wyspy Elba. Giglio znana jest z łagodnego klimatu, dziewiczej przyrody i krystalicznie czystego morza., Wyspa jest bogata w liczne piaszczyste plaże i piękne zatoczki. Dla nurków będą interesujące wody wokół wyspy, obfitujące w niezwykle bogaty, podwodny świat. Bo wyspa Giglio to jedno z najbardziej ulubionych przez nurków miejsc we Włoszech.

Wyspa Giglio w Toskanii zajmuje pierwsze miejsca w rankingach najpiękniejszych i najczystszych włoskich kurortów nad morzem i nad jeziorami, sporządzanych przez obrońców środowiska. Malutka wyspa o przepięknej faunie podwodnej, którą można zaobserwować nawet z brzegu, leży niedaleko Santo Stefano Na skalistych wybrzeżach wyspy można spotkać kolonie jeżowców, krabów i czerwone ryby. Atrakcją wyspy jest również stara zabudowa portu.

Wyspa była już zamieszkana w epoce żelaza, a później zasiedlona przez Etrusków. Giglio jest wymieniana min. w pismach cesarza Juliusza Cezara. W roku 1544, admirał Imperium Osmańskeigo Khayr al-Din , zwany Barbarossą, dokonał najazdu na wyspę Giglio i dokonał masakry, w której zginęło ponad 700 mieszkańców. Po tych krwawych zamieszkach, rodzina Medici postanowiła ponownie zasiedlić wyspę, zwożąc ludzi z okolic Sieny. Niestety, ataki Saracenów trwały aż do 1799 roku.

U wybrzeży wyspy Giglio w styczniu 2012 r miała miejsce katastrofa statku Costa Concordia.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana