Mapa Ofert

FLORENCJA

Florencja – perła Toskanii, miasto o wspaniałej historii, imponujących zabytkach, cudownej kuchni…

Florencja, główne miasto prowincji i regionu Toskanii, leży nad brzegiem rzeki Arno na rozległej równinie otoczonej wzgórzami Careggi, Fiesole, Settignano, Arcetri i Bellosguardo. Symbol Florencji - lilia - miał odzwierciedlać kwitnącą gospodarkę miasta, co było możliwe dzięki położeniu przy ważnych szlakach komunikacyjnych.

Florencja zachwyca swoją architekturą, jest postrzegana, jako jedno z najpiękniejszych miast na świecie, jako miejsce najważniejszych dzieł największych artystów. We Florencji odnosi się wrażenie, jakby się przeniosło w czasy Renesansu - obudowany sklepami most Ponte Vecchio (Most Złotników); wizytówka miasta Duomo - wykładane marmurem baptysterium i barwna katedra robią niebywałe wrażenie, szczególnie z bliska; katedra Santa Maria del Fiore; ukoronowana wieżyczkami Piazza della Signoria z jej niebotycznym Palazzo Vecchio i Kaplica Medyceuszów. Swoją bytność w tym mieście zaznaczyli również najwybitniejsi artyści m.in. Michał Anioł, Leonardo, Giotto, Brunelleschi, Ghiberti, Donatello, pozostawiając swą twórczość, którą zgromadzono w Pałacu Uffizi - najpopularniejszej galerii we Włoszech wypełnioną prawdziwymi klejnotami sztuki. Na szczęście te wszystkie niezapomniane miejsca znajdują się niedaleko od siebie i można do nich dotrzeć spacerem.

Siła oddziaływania Florencji, jej kulturowe i historyczne znaczenie, zapierają wręcz dech w piersiach. Kiedy się w nią jednak zanurzy, okaże się, że jest to jedno z najbardziej nastrojowych i najprzyjemniejszych miast w całych Włoszech. Uważana jest za najpiękniejsze miasto we Włoszech.

Florencja to jedno z tych miast, które przepojone historią, sztuką i zabytkami architektury zachwyca rokrocznie miliony turystów. Została założona już w I wieku p.n.e. Przez kolejne stulecia przechodziła z rąk do rąk poczynając od Etrusków, Rzymian, rodu Medyceuszy na Zjednoczonych Włochach kończąc. Ostatnim wydarzeniem, które wpłynęło na obecny kształt miasta, była powódź z 1966 roku, kiedy wylała największa rzeka Toskanii- Arno. Mimo starań, wiele bezcennych zabytków Florencji uległo zniszczeniu. Koleje historii miasta widoczne są w jego ocalałych zabytkach, których posiada tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkie.

Stolica Toskanii budzi podziw także wspaniałymi galeriami i muzeami, posiadającymi bogate zbiory. Miasto kojarzone jest z takimi geniuszami jak Michał Anioł i Leonardo da Vinci, którzy tworzyli w tym mieście swe najwspanialsze dzieła. Katedra Santa Maria del Fiore, Kościół Santa Croce, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio czy Palazzo Strozzi to jedne z najbardziej znanych florenckich budowli z niekończącej się liczby zabytków.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana