Mapa Ofert

DONORATICO: poetyckie drogi

poetyckie drogi

 

Donoratico, Bolgheri, Bibbona, Donoratico

 

Długość: 46 km

Rodzaj nawierzchni: asfalt

Rodzaj trasy: średnio-łatwa

 

Dojeżdżamy rowerem lub pociągiem do Donoratico (35km) i wyruszamy z rynku przed stacją kolejową na Aurelia (S.P.39) w kierunku San Vincenzo. Po 1,6km, skręcamy w lewo na 'Accattapane'(S.P.16). Jedziemy przez około 4km delikatnym podjazdem przez winnice pod szczytem wieży Donoratico. Wioska Castagento jest widoczna z naprzeciwka. Kontynuujemy jazdę, aż do skrzyżowania z S.P.329, gdzie skręcamy w lewo (z górki). Po około 300m, koło hotelu/restauracji Zi Martino (5,9km) skręcamy w prawo, w kierunku Bolgheri na S.P.16.

Po około 1km, opuszczamy główną drogę i skręcamy w prawo, kierując sie znakami na camping Le Pianacce. Następnie koło krzyża skręcamy w lewo na wąską dróżkę Via di Lamentano (dawna Bolgheri) i kontynuujemy jazdę przez około 2km, aż do skrzyżowania (tuż przed drogą szutrową). Skręcamy w lewo (z górki), aby wjechać na Via Bolgheresi (S.P.16) i kierujemy się w prawo. Jedziemy tu jedną z piękniejszych dróg w tym rejonie z prastarymi dębami, winoroślami (Sassicaia) i gajami oliwnymi, aż do zjazdu na sławną aleje cyprysową Bolgheri (15,9km).

Skręcamy tu w prawo i jedziemy pod górkę do Bolgheri, gdzie droga prowadzi dookoła małej wioski. Gdy trafimy z powrotem na cyprysową aleje, skręcamy w prawo na Bibbona (po 500m). Kontynuujemy jazdę pod i z górki przez około 5km, aż do skrzyżowania (23,5km obok boiska i młyna). Skręcamy w lewo (z górki), jeżeli chcemy zwiedzić centrum Bibbony. Natomiast jadąc prosto (dalej z górki), wjeżdżajmy na drogę Campiglia w kierunku wybrzeża (około 4,5km, aż do Old Aurelia S.P.39), gdzie skręcamy w lewo w kierunku Grosseto. W San Guido (29,2km) skręcamy w lewo i jedziemy przez aleję cyprysową, aż do zjazdu w prawo na Castagneto Carducci (33,3km) i jedziemy przez Via Bolghersi. Stąd można zawrócić na Donoratico, ale lepszym wariantem będzie droga prowadząca przez Castagneto.

Na skrzyżowaniu po 7,6km na S.P.16 (40,2km; dom koloru piaskowego z przystankiem po twojej prawej) skręcamy w prawo (z górki) w drugą drogę. Po więcej niż 1km dotrzemy do punku z pięknym widokiem na Castagneto Carducci i wieże Donoratico. Po 600m jest następny zjazd, wiodący przez farmę Fomacelle. Na następnym skrzyżowaniu, skręcamy w prawo i natychmiast w lewo, na wąską dróżkę wiodącą do S.P.329, gdzie skręcimy w prawo, aby wjechać na Old Aurelia (S.P.39) obok hotelu Bambolo. Skręcamy w lewo i kontynuujemy, aż do rynku przy stacji kolejowej Donoratico (46km).

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Tel. +48 33 475 57 65
Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana