Mapa Ofert

CASTAGNETO CARDUCCI

Castagneto Carducci to miasteczko należące do obszaru zwanego Costa degli Etruschi (Wybrzeże Etrusków). Malutkie, cała gmina liczy zaledwie 8618 mieszkańców. Leży na południe od Livorno, stolicy prowincji. Nazwa miejscowości wywodzi się od słowa "castagno" (kasztan jadalny) a słowo castagneto oznacza kasztanowy las. W 1900 roku dodano do nazwy jeszcze słowo Marittimo, ale już w 1907 nazwa przekształciła się z Castagneto Marittimo na nazwę obecną dla upamiętnienia poety Giosue Carducci, który tam w dzieciństwie przez parę lat mieszkał.

Giosue Carducci opiewał m.i.n pobliską, najstarszą toskańską aleję cyprysową w wierszu "Davanti a San Guido". Owa dostojna, wiekowa, kilkukilometrowa aleja znajduje się właśnie pomiędzy maleńką miejscowością San Guido a Bolgheri. Żeby ją znaleźć trzeba z drogi Aurelia pomiędzy miejscowością Cecina a Donoratico znaleźć zjazd na Bolgheri.

Historia miasteczka związana jest nierozerwalnie od kilkunastu wieków z rodem Gherardesca, uważanym zresztą za najstarszą włoską rodzinę, w Castagneto zamieszkują nadal jej potomkowie. Castagneto Carducci leży na wzgórzu i z jego średniowiecznego zamku roztacza się wspaniały widok na okolicę, zdominowaną przez winnice, lasy korkowe, urozmaiconą cyprysami czy kasztanami jadalnymi.

Miasteczko ma niezwykły urok średniowiecznej wioski, uliczki rozchodzą się koncentrycznie od zamku, który oryginalnie otoczony był murami. Dzisiaj są ich tylko pozostałości. Na ulicy via Carducci znajduje się muzeum poety, w domu gdzie przez parę lat mieszkał. Innym ciekawym miejscem w miasteczku jest miejsce poświęcone działalności Amnesty International. W Castagneto życie toczy się powoli, koty wylegują się na uliczkach. Znajdują się wspaniałe sklepiki z lokalnymi wyrobami, spotkać można wiele warsztatów rzemieślniczych kontynuujących wielowiekowe tradycje, znakomite trattorie. Jednym słowem to idealne miejsce na spokojne delektowanie się piękną Toskanią.

Castagneto leży w pobliżu wybrzeża, wielokrotnie zdobywało nagrody za najczystsze morze i usługi jakie oferuje.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana